Zgłoś aukcję: Masz w domu coś zbędnego? Tobie jest niepotrzebne? Chcesz się pozbyć? Nie wiesz jak sprzedać?
strona aukcji
To teraz możesz wystawić
na stronach naszych
aukcji dla mieszkańców
WSM Rakowiec.
tomasz.kolski@gmail.com

pierwsze wydanie CD z materiałami o osiedlu Rakowiec galeria zdjęć z osiedla WSM Rakowiec Informacje z pierwszej ręki o zegarze na Zamku Królewskim w Warszawie

Strona Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Rakowiec"   -  Informator "Rakowiec" - wersja 2.0

 Nowość - satelitarne zdjęcia osiedla Pełny tekst ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych do pierwszej strony nowego e-biuletynu WSM RAKOWIEC
RAKOWIEC - część dzielnicy Ochota w Warszawie.
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Rakowiec" położona jest w warszawskiej dzielnicy Ochota, pomiędzy ulicami: Żwirki i Wigury, Racławicką, Korotyńskiego, Pawińskiego i Księcia Trojdena. Zajmuje obszar ponad 25 ha i podzielona jest obecnie na 12 kolonii. W swych zasobach ma 64 budynki mieszkalne (4 704 mieszkania), Dom Kultury, pawilony handlowe Hale Banacha przy ul. Grójeckiej, 7 pawilonów handlowo-usługowych, Zakład Budowlano-Remontowy, 289 garaży, biuro Zarządu. Zabudowa jest niska, przeważnie czteropiętrowa. Zupełnie przypadkowo rozmieszczone są tu wieżowce. Niektóre zgrupowane po 2 -3, inne sterczš samotnie jak przy ul. Mołdawskiej.
Na terenie Spółdzielni znajduje się park z oczkiem wodnym, to obszar lęgowy ptactwa wodnego.W obrębie osiedla są 3 przedszkola i szkoła podstawowa. Rakowieckie osiedle jest wypełnione zielenią rozmieszczoną pomiędzy budynkami.
Pierwsze bloki osiedla stanęły wzdłuż ulic Pruszkowskiej i Wiślickiej w latach 30-tych XX wieku. Zaprojektowane zostały przez małżeństwo architektów Helenę i Szymona Syrkus. Wybudowano 6 dwupiętrowych bloków. W każdym było 48 mieszkań dwuizbowych. Dodatkowo wzniesiono też Dom Społeczny z pralnią, łaźnią i salą teatralną. To obecna kolonia nr 1.

do patronackiej strony TELEKOMPUTER (C) Copyright  by Tomasz Kolski * Wszystkie prawa zastrzeżone.All rights reserved.
2005