tp-610

Strona ta została zaprojektowana do przeglądarki Internet Explorer

tp-1260

Magazyn turystyczny dla programu 1 TVP S.A.
Adres: "Podróżnik"; ul. Woronicza 17 *  00-999 Warszawa
waliza.gif (3661 bytes) tytul.gif (9057 bytes)
Opis programu Autorzy Plany Nieczynne Nieczynne
Informacje podstawowe
Program emitowany jest na antenie Jedynki od stycznia 1999 roku. Realizowany jest raz w miesiącu i emitowany w ostatnia sobotę każdego miesiąca.
Magazyn "Podróżnik" adresowany jest do osób, które lubią podróżować i odkrywać, poszukujących ciekawych i praktycznych informacji o interesujących turystycznie miejscach. W programie znajdują się porady o sposobach podróżowania po świecie, cenach, niezbędnym ekwipunku. Oprócz praktycznych porad w "Podróżniku" znajdują się podstawowe informacje o odwiedzanym kraju, zabytkach, ludziach, kulturze i obyczajach.
Program realizowany jest w sposób bardzo dynamiczny, z licznymi grafikami i napisami stanowi rodzaj telewizyjnego przewodnika turystycznego. "Gazeta Wyborcza" w recenzji jednego z programów pisała w lutym 1999 "...jednym słowem "Podróżnik" to wizualna wersja praktycznego przewodnika, zawierającego sporo konkretnych informacji. Dlatego program ten warto oglądać z długopisem w ręku, albo wręcz nagrać.."

do dużego; tytend.gif (5244 bytes)"Podróżnik" realizowany jest całkowicie w wybranym miejscu za granicą. Zwykle po danym kraju czy określonym miejscu oprowadza widza ktoś miejscowy. Zawsze bowiem programowi partneruje stara, żeglarska zasada, że nowy teren najlepiej pokaże nam tubylec. Wybór miejsca zależy od autorów, ale decyzja podejmowana jest zwykle po analizie dostępności takiego wyboru, możliwości finansowych Polaków, a także pewnej popularności, jakiej cieszą się niektóre wakacyjne kraje, u nas nad Wisłą. Program nie tylko pokazuje jak i za ile dotrzeć w upatrzone miejsca na świecie, ale także promuje styl życia polegający na podróżowaniu, odkrywaniu i poznawaniu nowych rzeczy, ludzi, miast, kultur, historii.
 
duże logo; kamerico.gif (1356 bytes)
Producent


Producent wykonawczy - firma: "Niebieska Kamera - the art since 1901".
AUTORZY: Ania Kwiatkowska i Tomasz Rudomino. Pracują razem od czterech lat. Zaczęli od książki" Kto się boi Art B?" i dwóch filmów dokumentalnych o tej słynnej aferze finansowej, zrealizowanych dla Dwójki i WOT. Potem w Naszej Telewizji zrealizowali ponad 150 programów podróżniczych z cyklu " Klub 1001 Podróży"
Następna - opis programu

Proponowana rozdzielczość 800 x 600 pikseli. Czcionka średnia.
Strona założona w dniu 25 czerwca 2000 roku. - Aktualizacja 25.06.2000 r.

(C) Copyright  2000 by Tomasz Pyć
* Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Najnowsze wersje do testowania na stronie http://www.tk.pl/podroznik/index.htm