Niebawem strony te poddane zostaną niewielkim zmianom.
Zrazu nie będą one zauważalne, ale z czasem dokonam sporych modyfikacji. Wszystkich życzliwych, ale też niewielu przeciwników, tylko wstępnie rozpoznanych, proszę o pewną cierpliwość.
Strony Telekomputera od 1996 r. (11 lat!) i innych programów edukacyjnych.Strony te powstały właściwie tylko dzięki programowi emitowanemu w TVP1 od 1990 do 2000 roku. Teraz obrosły licznymi dodatkami. Tylko nasze informacje, które są niedostępne w "oficjałkach" TVP, mają walor prawdziwych danych. Bazujemy nie tylko na własnych doświadczeniach czy pamięci, ale też na zachowanych materiałach! Przede wszystkim własnych zdjęciach i tekstach z prywatnego archiwum. Będziemy je kolejno udostępniać w miarę postępów w opracowaniu.


Program alternatywny do SONDY, założony we współpracy z Bogdanem Borusławskim we wrześniu
1983 r.

Domena założona w 1996 roku. Początkowo przeznaczona do utrzymywania stron audycji Telekomputer i Spektrum. Szybko stała się także bazą dla innych stron TV o charakterze edukacyjnym. Z czasem przekształcona w archiwum stron audycji, które zniknęły już z anteny telewizji.


Gazetę wymyśliłem jako uzupełnienie do mego programu. Nawet cieszyła się powodzeniem, ale musiałem zaprzestać jej wydawania, bo czasu brakowało.
Nie wykluczam powrotu do wydawania gazetki.


Telewizja Edukacyjna nie dorobiła się swojej strony w sieci. Próżno jej szukać na oficjalnym serwerze TVP (a to wstyd jest ogromny, jej, jej...). No to niech tam, niech już będzie, może tu uratujemy pamięć o nielicznych programach edukacyjnych, (według własnego wyboru).
W TVP ten dział zmarniał do zwykłej redakcji programów edukacyjnych.


Jedyne takie, nieoficjalne strony osiedla na warszawskiej Ochocie.
Historia! Zobacz stronę Terminy by sprawdzić historyczne terminy emisji programów edukacyjnych w TVP
Ta strona istnieje
od 22 lipca 1996 r.

© Copyright by Tomasz Pyć tompyc(małpka)tk.pl - adres bez wysyłki, sposób na spam.
Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved


Strony od 1998 roku utrzymywane są na serwerze PAY Studio, serdecznie dziękuję, tp